Władysławowo Władysławowo Władysławowo
Spojrzenia.pl > artykuły > ODNOWIONA KOMENDA
23 stycznia 2019r., imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Artykuł: ODNOWIONA KOMENDA

Kilka dni temu z wielką pompą otwarto zmodernizowaną Komendę Powiatową w Pucku.
Na uroczystości zjawili się m.in. szef polskiej policji Leszek Szreder i pomorskiej Janusz Bieńkowski, wojewoda Cezary Dąbrowski, wicemarszałek województwa Marek Biernacki, starosta pucki Artur Jabłoński, posłowie Kazimierz Plocke i Andrzej Różański,samorządowcy ziemi puckiej i wielu innych zaproszonych gości.
Kończymy obchody 85 rocznicy powstania Policji Państwowej oddając naprawdę imponujący gmach- mówił komendant Szreder. Po defiladzie goście przecięli wstęgę i zaczęli zwiedzać odnowioną iznacznie powiększoną siedzibę powiatowej policji. Oprowadzał ich gospodarz,inspektor Krzysztof Woźniak, komendant powiatowy policji w Pucku. Największe zainteresowanie wzbudzały...cele.
- Nie życzę nikomu, aby się tu znalazł, ale są pięknie odnowione - żartował Artur Jabłoński. I przypominał, że przestronniejsza komenda służyć będzie nie tylko pracy ale i wypoczynkowi funkcjonariuszy.
- My jesteśmy po to by służyć mieszkańcom i nasza odnowiona siedziba będzie znacznie lepiej pełniła tę funkcję - mówił komendant Woźniak. - W ciągu roku naszą siedzibę odwiedza 10 tys. osób, przychodzą z różnymi swoim i problemami.
Teraz petenci będą przyjmowani w znacznie lepszych warunkach. utworzono recepcję obok stanowiska dyżurnego. Bez konieczności błąkania się po korytarzach będzie też można skorzystać z pokoju przyjęć na parterze, gdzie mieszkańcy mają rozmawiać z odpowiednim policjantem.
Rozbudowana i unowocześniona siedziba puckiej policji została sfinansowana przez komendę główną we współpracy z samorządami, które zapłaciły za projekt budowy i przekazały część wyposażenia.

Odznaczenia i awanse w policji
Wyjątkowo dużo funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pucku zostało w tym roku wyróżnionych odznaczeniami i awansami. Wręczali je podczas uroczystego apelu m.in. komendant główny policji Leszek Szreder oraz wojewoda pomorski Cezary Dąbrowski.
- Tak duża liczba wyróżnień dla puckich funkcjonariuszy nie jest przypadkiem - powiedział nam inspektor Krzysztof Woźniak, komendant powiatowy policji w Pucku. - To był ciężki rok ze względu na całkowitą przebudowę naszej siedziby. Mimo wielu zadań i trudnych warunków pracy w okresie remontu, nie obniżyła się jakość pracy policji.

Odznaczeni
Brązowe krzyże zasługi otrzymali nadkomisarz Henryk Jarmoliński,komisarz Andrzej Bujas.
Brązowe odznaczenia Zasłużony Policjant ; nadkomisarz Marcin Czajkowski, aspirant Marian Głowienka.
Awanse na stopień nadkomisarza policji - Henryk Jarmoliński, Mariusz Szreiber
na stopień komisarza policji - Krzysztof Korth
na stopień aspiranta sztabowego - Sławomir Piotrkowski, Wacław Karczewski, Sławomir Idkowiak
na stopień starszego aspiranta - Mirosław Strzyżewski, Mieczysław Król, Wiesław Holeksa, Jarosław Elwart
na stopień aspiranta policji - Ryszard Wydrowski, Paweł Noetzel, Piotr Kaczykowski, Adam Grubba, Czesław Chmura, Michał Byczkowski
na stopień młodszego aspiranta - Leszek Muza, Jarosław Fifielski, Zdzisław Dettlaff
na stopień sierżanta sztabowego - Jacek Robakowski, Robert Radtke, Daniel Nadolski, Daniel Kaliszuk, Sławomir Chyła
na stopień starszego sierżanta - Krzysztof Szatulski, Aleksander Sikora, Witold Radtke, Dorota Popławska, Tomasz Lietzau, Jarosław Kowalewski, Krzysztof Komkowski, Ireneusz Janus, Wioletta Dettlaff, Daniel Blar,Przemysław Bujak, Ireneusz Janikowski, Marek Koniewski
na stopień sierżanta policji - Mariusz Koralewski

Mł. insp. Krzysztof Woźniak, komendant powiatowy policji w Pucku
Warunki pracy to jest jedno, ale co jest bardzo istotne, w okresie budowy mieszkańcy Pucka zmienili sobie trajektorię spacerów i przechodzili koło tej nowej budującej się komendy. Obserwowali czy ona powstanie i jaka ona będzie. Ja myślę, że największą satysfakcją jest to, że tym obiektem wzbudzono zainteresowanie mieszkańców policją. Ten obiekt zbudowano nie tylko dla policjantów ale także dla mieszkańców, także tych niepełnosprawnych. Policja zatrudnia wiele osób niepełnosprawnych, którym stworzono odpowiednie warunki pracy. Liczba zatrudnionych policjantów zmienia się, obecnie zatrudnionych jest 145 z czego 11 finansowanych przez samorządy. Zatrudniamy też 30 pracowników cywilnych do tego dochodzi 10 osób niepełnosprawnych i 10 stażystek. W ciągu roku Komendę Powiatową w Pucku odwiedza 35 tysięcy interesantów.

Starosta pucki, Artur Jabłoński
Myślę, że powiat pucki może czuć się dumny, że ma takiego komendanta i ma takich policjantów. Potrafili oni doprowadzić do tego, że komenda dzisiaj najbardziej okazałym obiektem w Pucku. Jest to również ważne z punktu widzenia służby policjantów, mają oni w tym obiekcie znaleźć warunki do jeszcze lepszej pracy i na to liczymy.
Praca policjantów i spadek przestępczości nie zależy tylko od takich obiektów jaki został oddany policji, ale od stanu osobowego i wykształcenia kadry policyjnej. Wiele wysiłku w to wkłada komendant wojewódzki jak i komendant powiatowy a my samorządowcy czyli burmistrzowie wójtowie i starosta również dopingujemy naszych policjantów. Ważna jest również postawa mieszkańców. Oczywiście nie oni mają rozwiązywać problemy za policjantów, ale mieszkańcy powinni mieć oczy szeroko otwarte i służyć pomocą.
Starostwo powiatowe ma także swój udział w rozbudowę tego obiektu, przeliczając no złotówki było to 75 tys. złotych. Na koszty związane z projektem przebudowy przeznaczono 50 tys. zł. a 25 tys. zł. na wyposażenie obiektu. Myślę , że w nowym budżecie znajdą się jeszcze dodatkowe środki na doposażenie nowych pomieszczeń.
Piotr Ciskowski
(10)     09-08-2004 09:23  
Komentarze:
posortowano od najstarszych
posortuj od najnowszych

I nie są to zmarnowane pieniądze. Policja musi być dobrze wyposażona i przygotowana. Tak trzymać!

2004.08.13 09:35:49, IP:213.17.252.194

Obserwator

jestem ciekaw dlaczego nic nie słychać o sukcesie zatrzymania handlarzy trawą to zn. chodzi o pana Dariusza RANIOWSKIEGO i pani Mariki HERMAN ta pani niczego nie była winna z tego co wiem gdyby policja poczekała to by doaszła do tego dla kogo ta waga była nie wiecie dla kogo a ja wiem chodzi o niejakiego BORYSA to jego ksywa a tak siedzi młoda pozostał rok szkoły a jak by byo mało to była opiekunka swojej chorej mamy która jest po wylewie i która ma niedowład prawej strony brwao tylko pozazdrościć takiego sukcesu a prawdziwy handlarz chodzi i dalej sprzedaje

2008.07.22 00:23:59, IP:78.30.75.99

Helanin

to po co sprzedawala prochy zamiast zajmowac sie mama?

2008.07.26 13:33:28, IP:83.25.252.79

Fii miki fiki

nie sprzedawała z tego co wiem

2008.07.30 22:05:48, IP:78.30.86.232

Helanin

Komende moze i zmodernizowali ale policja tam pracująca to dalej obraz nedzy i rozpaczy. Zamiast zajmowac sie prawdziwymi sprawami i przestepstwami to oni sie bawia w papierkowe wykozystywanie czasu na sluzbie. Dla nich to czysty odpoczynek, a dla zlapanego kierowcy - zmarnowany czas i pieniadze. I te buraki jeszcze sie szczyca ze dzialaja zgodnie z przepisami. szczegolnie starszy sierzant marek k. Jak po dwoch godzinach wspolnego czekania na lawete (bo nie pozwolil na przefaxowanie polisy) zapytalem czemu sillnika nie wylaczyl, to odparl ze maja takie rozkazy. Super, a taka biedna ta policja podobno ....
Porazka, a jak bylem na komendzie, przypadkowo uslyszalem zgloszenie kradziezy bmw na niemieckich blachach. to panowie siedzacy na komendzie spychali na siebie zgloszenie, wkoncu wpadli na genialny pomysl zeby zgloszenie puscic do wladka, i problem z glowy .......

2008.08.04 18:53:33, IP:83.14.252.150

Paolo

oddam Wam go osobiście

2008.08.05 18:50:24, IP:78.30.94.243

Helanin

Przesyłam gratulacje dla aspiranta policji Pana Pawła Noetzel.
Ola MP

2015.05.19 22:17:59, IP:89.71.185.168

Ola

Dodaj własny komentarz:
Autor:

Email:

 
Sondaż:
"czy popierasz kaszubskojęzyczne tablice miejscowości"
zagłosowano 134 razy
Co, Gdzie, Kiedy:

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

1
2
3
4
5
6

7
8
9
10
11
12
13

14
15
16
17
18
19
20

21
22
23
24
25
26
27

28
29
30
31


polecamy: [więcej »]

Władysławowo - forum na wczasy

o portalu | regulamin i prywatność | kontakt | logowanie
© 2003 - 2019 Spojrzenia.pl Władysławowo
Redakcja Spojrzenia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone w serwisie.