Władysławowo Władysławowo Władysławowo
Spojrzenia.pl > artykuły > Szósty w pomorskim
24 stycznia 2019r., imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Artykuł: Szósty w pomorskim

26 października br."Rzeczpospolita" ogłosiła ranking szpitali województwa pomorskiego. SPZOZ Szpital im. Franciszka Żaczka w Pucku zajął w nim 6 miejsce.

- Szpital w Pucku jest szpitalem powiatowym, ale w sezonie letnim odgrywa znaczącą rolę również dla przebywających tu turystów - mówi Ewa Bonk-Woźniakiewicz, dyrektor szpitala. W ciągu roku przebywa w nim ok. 7300 osób. W samym tylko sezonie letnim jest ich ok. 2000.

Szpital prowadzi program dostosowywania się do obowiązujących standardów w obsłudze pacjenta. Powstały dwie sale operacyjne. Pierwsza z nich, większa, spełnia wszystkie stawiane wymogi sprawnej i nowoczesnej sali z pełnym wyposażeniem. Natomiast druga może być uznana za bardzo dobrze wyposażony gabinet zabiegowy. Z nowoczesnych urządzeń diagnostycznych można wymienić sprzęt RTG firmy Siemens, którym oprócz skopii i grafii wykonywana jest również tomografia. Jest to maszyna z torem wizyjnym, który dostosowuje się do położenia badanej osoby. Na oddziale chirurgii znajduje się jeszcze jeden aparat rentgenowski tzw. przyłóżkowy, służący do badania pacjentów na sali szpitalnej. Do zdiagnozowania zaburzeń rytmu serca i niedokrwienia służy nowoczesny sprzęt EKG. Spirometrem można zdiagnozować choroby układu oddechowego. W puckim szpitalu jest też tzw. Echo-Vivid 3, którym sprawdza się czy pacjent może zostać poddany operacji, czy nie ma wad układu krążenia.

Wyróżnikiem szpitala w pucku jest oddział noworodkowy i ginekologiczno-położniczy, gdzie rodzenie odbywa się w wodzie - dodaje pani dyrektor. Sala porodowa, jak i znajdująca się w niej wanna, są okrągłe, co wpływa na estetykę tego miejsca.

Konieczna jest rozbudowa bazy sprzętowej. Placówka posiada dwie nowoczesne karetki pogotowia. Na trzecią, która pojawi się w grudniu, 250 tyś. zł wyłoży Ministerstwo Zdrowia.
Piotr Ciskowski
    11-11-2004 16:07  
Komentarze:
posortowano od najstarszych
posortuj od najnowszych
Dodaj własny komentarz:
Autor:

Email:

 
Sondaż:
"czy popierasz kaszubskojęzyczne tablice miejscowości"
zagłosowano 134 razy
Co, Gdzie, Kiedy:

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

1
2
3
4
5
6

7
8
9
10
11
12
13

14
15
16
17
18
19
20

21
22
23
24
25
26
27

28
29
30
31


polecamy: [więcej »]

Władysławowo - forum na wczasy

o portalu | regulamin i prywatność | kontakt | logowanie
© 2003 - 2019 Spojrzenia.pl Władysławowo
Redakcja Spojrzenia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone w serwisie.