Władysławowo Władysławowo Władysławowo
Spojrzenia.pl > artykuły > Margines ma głos
19 marca 2019r., imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Artykuł: Margines ma głos

Fakty i mity - tygodnik związany z Urbanem opublikowała w lipcowym numerze artykuł "Dwie twarze proboszcza",w którym próbuje przekonać czytelnika, że władysławowski proboszcz ks.Gładysz był człowiekiem o "dwóch twarzach"
Oszustwo, pazerność, krętactwo - to cechy, które gazeta przepisuje ks.Gładyszowi podpierając się dowodami takimi, jak;
"...oszukał wielu ludzi ... jednej z firm instalującej ogrzewanie w kościele nie zapłacił za robotę ..." Nie udało się ustalić wartości zobowiązania, nazwy tej firmy, ani do niej dotrzeć. Można odnieść wrażenie, że ta firma o tym nie wie, a urbanopodobny dziennikarz tak się stara.
"... wykiwał też starego grabarza, któremu nie zwrócił pieniędzy ..." Wszyscy znamy "starego grabarza i chyba nikt się nie dziwi, że ten Pan mając wcześniej monopol na usługi ma poczucie straty finansowej.
"... na rozbudowę plebani sprowadził kilka ciężarówek materiałów zakupionych po promocyjnej cenie, część sprzedał, zarabiając na tym krocie ..." Promocja pozwalała zarobić krocie, a ci niedoświadczeni handlowcy budowlani o tym nie wiedzieli i sprzedawali tylko z minimalnym zyskiem.
"... nie ukrywa swojego nabożeństwa dla mamony. Już kilka razy latał samolotem do Ameryki ..." faktycznie rozrzutny ksiądz- nie mógłby spróbować wpław do tej Ameryki?
"... jeździ też luksusową grafitową bryką ..." Bryka to Skoda, ale mógłby przecież jeździć Fiatem 126p i najlepiej mocno pordzewiałym, aby nie było widać koloru - chyba chce zasugerować autor.
"... ktoś inny opowiada o 2 domach należących do księdza Gładysza (jeden w Międzyzdrojach, drugi w atrakcyjnej górskiej miejscowości ..."; Już kolejny dowód "ktosia";- domy dwa, choć nie udało się ustalić nazwy atrakcyjnej miejscowości - cóż za precyzja?
"... Kochanki proboszcza odmówiły rozmowy z dziennikarzem... cieszą się, że ktoś powstrzymał ten proceder ..." Zastanawiające jak kochanki wyraziły gazecie swoją radość skoro odmówiły rozmowy, czyżby dziennikarz porozumiewał się bez słów?
"... Sam widziałem go kiedyś z babą na jednej z plaż ..." Skoro kobiety nic nie mówią, to jest facet- może świadek koronny? Można założyć, że ten świadek nie miał na myśli nabożeństw na plaży, choć kto wie.
"...zarabiał nawet na obiadach dla biedoty, zdobywając fikcyjne rachunki dla durnej opieki społecznej ... uwielbia za to zakrapiane koniakiem balangi z ludżmi pokroju przykościółkowego burmistrza ..." Dziennikarz widocznie zakłada, że prowadzenie bezpłatnej stołówki (nie dla biedoty, tylko ludzi w trudnej sytuacji) nic nie kosztowało, więc wnioskuje, że koszta były fikcyjne, a udział władz samorządowych w tym względzie miał charakter alkoholowy.
Antyklerykalizm plugawych czasopism Urbana i jemu podobnych jest powszechnie znany, ale zadziwiać może fakt opluwania przy tym ludzi, którzy z racji funkcji uczestniczą w życiu społecznym naszego miasta.
Być może niektórych ucieszą treści tych urbanopodobnych publikacji, nie mniej smutny jest fakt, że ogólnopolska gazeta próbuje właśnie w taki sposób udowadniać zarzuty wobec ks.Gładysza i osób, które podejmowały skuteczne działania dla naszego wspólnego dobra.

Niezorientowanym wyjaśniamy, że "Fakty i mity" tworzą m.in.:
-Roman Kotliński , zbuntowany ksiądz, inicjator utworzenia Antyklerykalnej Partii, były członek SLD.
- Grzegorz Piotrowski, oficer PRL-owskiej Służby Bezpieczeństwa, morderca ks. Popiełuszki.
- Joanna Senyszyn - wiceprzewodnicząca SLD, w trakcie tej kadencji odłożyła ponad 200 tys. zł. na własnym koncie.
- Maria Szyszkowska - senator z listy SLD-UP., kandydatka na urząd Prezydenta Polski w 2005 r, zwolenniczka aborcji, eutanazji i homoseksualistów, członek honorowy Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek.
Więcej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fakty_i_Mity

Uwzględniając treść i styl wypowiedzi artykułu uważamy, że godzi on w zasady przyzwoitości ludzkiej i jest obcy naszym zwyczajom.
Prowadzenie debaty na temat tegoż artykułu i ludżmi tworzącymi tę gazetę nie jest zamiarem naszego portalu.
Redakcja
    05-07-2005 00:01  
Komentarze:
posortowano od najnowszych
posortuj od najstarszych
Dodaj własny komentarz:
Autor:

Email:

 
Sondaż:
"czy popierasz kaszubskojęzyczne tablice miejscowości"
zagłosowano 138 razy
Co, Gdzie, Kiedy:

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

1
2
3

4
5
6
7
8
9
10

11
12
13
14
15
16
17

18
19
20
21
22
23
24

25
26
27
28
29
30
31


polecamy: [więcej »]

Władysławowo - forum na wczasy

o portalu | regulamin i prywatność | kontakt | logowanie
© 2003 - 2019 Spojrzenia.pl Władysławowo
Redakcja Spojrzenia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone w serwisie.