Władysławowo Władysławowo Władysławowo
Spojrzenia.pl > artykuły > Burmistrz w Cetniewie
24 stycznia 2019r., imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Artykuł: Burmistrz w Cetniewie

W czwartek (8.06.2006r) pan Burmistrz nie mogąc się doczekać (od stycznia br.) zorganizowania spotkania Samorządu Cetniewa z mieszkańcami - sam, "zgodnie z prawem" zwołał takie spotkanie.
Przy stole prezydialnym zasiadł Burmistrz z całą reprezentacją wyborczą Cetniewa, Hallerowa i Chłapowa.
Celem spotkania miało być przedstawienie informacji w sprawie inwestycji. Jak stwierdził Burmistrz- "mieszkańcy mają prawo do rzetelnej informacji".
W trakcie spotkania poinformowano mieszkańców, że po sezonie na osiedlu rozpocznie się budowa następujące ulic; Morenowa, Kotwiczna, Masztowa, Sterowa, Nawigacyjna oraz dalsza część ul. Harcerskiej, Gawędy i Zawiszy (kolejność wykonania jeszcze nie jest ustalona) i część ulic otrzyma nowe oświetlenie.
Odczytano również symbole WT-1, WT-3, stanowiące rejony Cetniewa objęte nowymi planami zagospodarowania, które są lub były do wglądu w Urzędzie. Za przyczynę opóźniającą tworzenie planów wskazano nieprzestrzeganie terminów 30 dniowych przez szereg instytucji i urzędów uzgadniających te plany.
Z wypowiedzi Burmistrza wynikało, że rozpoczynające się wkrótce inwestycje mają charakter historyczny, gdyż obejmują kwotę 7,4mln.zł dotacji unijnych. Wcześniejsze plany inwestycyjne (na kwotę 20mnl.zł) przepadły, gdyż budżet unijny nie dysponował takimi kwotami.
Ostatnie lata nie owocowały inwestycjami, gdyż skoncentrowano się na tworzeniu programu, ale kolejna kadencja ma okazać się rekordową pod względem nowych inwestycji.
Burmistrz przedstawił obawy, że wśród mieszkańców rozpowszechniane są informacje, których prawdopodobnym celem jest jątrzenie i dezinformacja, zaś samorząd osiedla został określony jako nieprzychylny burmistrzowi i wprowadzający mieszkańców w błąd. Nieprzychylność ta zapewne podkreślona została również pytaniami skierowanymi do Burmistrza. Wśród nich były zapytania o konkretne szczegóły (ulice, samochody, młodzież, posesje), jak i o sprawy bardziej ogólne - odpowiedzi były tradycyjnie.
Przedstawiciel Stowarzyszenia Rozwoju Władysławowa złożył do stołu prezydialnego pismo zawierające 29 pytań. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli z mieszkańcami podzielić się nową wiedzą.
Dyskusję z mieszkańcami Burmistrz zakończył życzeniami udanego sezonu.
Redakcja
(15)     11-06-2006 23:30  
Komentarze:
posortowano od najnowszych
posortuj od najstarszych
  [1]  2   z 2   »

Ale ja wierzę w naszych mieszkańcówbi wiem, że oni wyboiorą tą Cern, bo ona jest najlepsza z tej trójki

2006.11.04 23:09:55, IP:217.153.221.162

czesiek

zgadzam sie z lowca pajacow, w naszym regionie nie ma spotkan miedzy kandydatami a wyborcami na ktorych mozna by jakos zweryfikowac poziom wiedzy i umiejetnosci kandydatow potrzebny do sprawowania wladzy,oraz tego co zamierzaja zrobic i w jaki sposob w trakcie trwania kadencji. jest tak zapewne dlatego ze kandydaci nie reprezentuja soba niczego specjalnego,zalezy im jedynie na wyborze samym w sobie. w konsekwencji nie widac pozniej rozwoju naszego regionu. mam wrazenie zreszta,ze sami wyborcy sa winni takiej sytuacji,gdyz perspektywa wiekszosci ludzi konczy sie na czubku wlasnego nosa,a wybor odbywa sie na zasadzie czy kogos sie lubi czy nie,i komu chce sie zrobic na zlosc... brakuje swiadomosci ze od tego kogo wybierzemy bedzie zalezal rozwoj gminy i poprawa sytuacji regionu = poprawa sytuacji nas samych.

2006.10.16 08:15:35, IP:83.18.148.178

Rebel

Mietek wyluzuj – skąd kandydat na radnego powiatowego może mieć wiedzę na temat planów Rady Powiatu dotyczących Drogi Chłapowskiej.
Kandydat drogi Mietku może mieć swój pomysł. potem zostaje radnym, potem swój pomysł weryfikuje z realiami i albo coś zrobi albo nie. Jak nie zrobi to za 4 lata na niego nie głosujesz. Więc luzik Mieciu – a ty gdzie kandydujesz. ???

2006.10.16 01:21:48, IP:83.25.231.70

Sprinterek

Co to jest Stowarzyszenie Rozwoju Władysławowa, gdzie ma swoja siedzibę – może ktoś ma telefon. Mieszkam we Władysławowie od 6 miesięcy i chciałbym cos podziałać. Proszę o informację. Z góry dziękuję.

2006.10.16 01:16:10, IP:83.25.231.70

szczórek

dobre pytanie do kandydatow na radnych powiatowych bo z tego co wiem to chyba droga powiatowa

2006.10.14 14:32:58, IP:83.238.47.12

mietek

Moze jakis kandytat na radnego sie wypowie: jaki ma plan, skad wezmie pieniadze, dlaczego chce byc radnym i czy ma juz przy swojej ulicy ladny chodnik, ladna nawierzchnie i nowe oswietlenie? A tak serio ktos sie orientuje co zamierzaja zrobic z polami wzdluz Drogi Chlapowskiej i kiedy ja sama poszerza/wyremontuja?

2006.10.14 13:02:34, IP:83.25.229.35

lowca pajacow

nie wiem skad spoko bierzesz informacje na temat jezyka jakiego uzywa burmistrz,ale sie mylisz ,dlatego ze uzywa on nawet bardziej dosadnych zwrotow o czym mialem okazje sie pare razy przekonac. ze wzgledu na moj szacunek do jezyka polskiego nie bede ich cytowac i nie ma to nic wspolnego z kampania wyborcza ,ani z opluwaniem kogos a jedynie z faktami. na temat rzetelnej i uczciwej pracy urzedu i burmistrza tez mozna polemizowac. pozdrawiam

2006.10.13 09:51:00, IP:83.18.148.178

Rebel

ciekawe skad ten cytat o ktorym pisze mieszkaniec pewnie jak zwykle wymyslony przez redakcje bo burmistrz takiego jezyka nie uzywa ale sa wybory i trzeba opluwac zamiast np przez cztery lata rzetelnie dyskutowac i wypracowywac rozwiazania przeciez byly spotkania , sesje

2006.10.04 11:09:39, IP:83.238.47.12

spoko

Co to niewiesz że każdy kto prawdę mieszkańcom mówi, a nie jest ona wygodna dla burmistrza i zburmistrzową wersją się nie zgadza, to wprowadza ich w błąd i jest burzycielem i wichżycielem co to rękę na na jaśnie panującego nam Adama D podnosi. A on tę rękę i tak utnie bo panować będzie dale gdyż jak się wyraził " motłoch Władysławowski i tak na mnie będzie głosował bo im ulice wybudowałem" I pewnie ma rację bo tak to już jest w tym mieście.

2006.10.04 00:40:44, IP:83.25.241.181

mieszkaniec

Zapytana do Burmistrza przekazane 8.06.2006r.Stowarzyszenie Rozwoju Władysławowa zwraca się do Pana Burmistrza Miasta Władysławowa z następującymi zapytaniami.


I. Dotyczące polityki przestrzennej w mieście
1. Co było powodem zaniedbań związanych z utratą możliwości nabycia przez miasto 120 ha gruntów przy ul Droga Chłapowska.
2. Jakie są plany działań w zakresie inwestycji drogowych i poprawy bezpieczeństwa komunikacji?
3. Czy nowe plany zagospodarowania przewidują akceptację istniejącego stanu i dalszą zabudowę terenów przyklifowych NPK na wysokości Chłapowa?

II. Dotyczące promocji miasta i rozwoju turystyki
1. Kiedy zostanie stworzona długofalowa i skuteczna polityka w zakresie promocji miasta? ( Potrzeba wzmocnienia programu promocji miasta, wykorzystanie wszystkich mocnych stron, wydłużenie sezonu )
2. W jaki sposób realizowany jest rozwój turystyki ekologicznej i przyrodoznawczej ? ( Co w tym kierunku jest robione?)
3. Kiedy plaże nadmorskie we Władysławowie będą posiadały certyfikat Błękitnej Flagi?
4. Czy są podejmowane działania dla poprawy bezpieczeństwa na drogach i niestrzeżonych przejazdach kolejowych.?
5. Jakie plany dotyczące portu posiada miasto i jak ocenia szanse ich realizacji?

III. Dotyczące spraw społecznych
1. Czym zająć młodych w mieście?(rozrywki, kultura, praca)?
2. Jak ocenia się poziom nauki języków obcych w gimnazjum ? (czy poziom jest rzeczywiście taki jak być powinien?)
3. Kiedy wreszcie wdrożona zostanie procedura konsultacji społecznych odnośnie planów, programów i projektów inwestycji miejskich i rozwoju?
4. Jakie skuteczne działania podejmują władze na rzecz zmniejszenia bezrobocia w gminie ? (jakie są oficjalne dane na ten temat?)
5. Jakie funkcjonuje polityka komunikacji publicznej? W jaki sposób Burmistrz zamierza komunikować się z mieszkańcami w sytuacji, gdy internetowy biuletyn miejski jest nieaktualizowany, a gazetka Ratusz najczęściej informuje o zdarzeniach byłych? (czy ogłoszenia parafialne w kościele będą stanowić stałą praktykę komunikacji Urzędu Miasta z mieszkańcami?).

IV. Dotyczące ogólnej pracy Urzędu Miasta
1. Kiedy zostaną podjęte skuteczne działania na rzecz wzmocnienia przestrzegania prawa przez urzędników miejskich ? (liczne przypadki naginania, łamania i nieprzestrzegania prawa)
2. Dlaczego wciąż obserwuje się brak przejrzystości w pracy UM i procesach podejmowania decyzji? (pomimo posiadanych certyfikatów ISO 9001 i "przejrzysta gmina")
3. Czy praktyka odsyłania spraw mieszkańców do instancji odwoławczych jest stałym elementem pracy urzędu i jaki odsetek takich spraw jest rozstrzygany na korzyść urzędu?
4. Co było prawdziwym powodem likwidacji Straży Miejskiej i jak oceniane jest to rozwiązanie?

V. Dotyczące ochrony środowiska i przyrody we Władysławowie (liczne nieuregulowane sprawy)
1. Dlaczego znikają drzewa ?(w Parku, sprzed Urzędu Miasta, z ulic)
2. Dlaczego dotychczas nie zostały rozwiązane problemy właściwej ochrony i opieki nad parkiem przyrodniczym?
3. Kto z ramienia Miasta nadzoruje klify i wydmy nadmorskie?
4. W jaki sposób Miasto zamierza lepiej chronić nadmorską przyrodę?(najcenniejsze obszary są niszczone, zaniedbane i pozbawione opieki prawnej)
5. Czy Łebski Żleb będzie w dalszym ciągu wykorzystywany jako masowe wysypisko odpadów?
6. Kto i dlaczego dopuścił do zniszczenia cennych przyrodniczo obszarów leśnych i bagiennych na Rozewiu i w lasach koło Chłapowa?
7. Jakie są realizowane proekologiczne działania na rzecz ogrzewania budynków?
8. Czy Władysławowa nie dotyczą akcje "sprzątania świata" ?
9. Jakie działania podejmowane są na rzecz edukacji ekologicznej mieszkańców miasta?
10. Co Burmistrz zamierza odnośnie spalania śmieci w paleniskach domowych?
11. W jakim celu i na jakiej podstawie składowane są odpady w Cetniewie ? (koniec ul. Harcerskiej)
12. Czy we Władysławowie woda jest dostarczana azbestowymi rurami wodociągowymi, i jakie są postanowienia w sprawie likwidacji azbestu w budownictwie indywidualnym?

Z uwagi na fakt, że pytania te budzą zainteresowanie naszych mieszkańców prosimy o czytelne odpowiedzi.

Zarząd
Stowarzyszenia Rozwoju Władysławowa

2006.06.22 22:45:48, IP:83.25.222.137

Redakcja

pokaz wszystkie

  [1]  2   z 2   »
Dodaj własny komentarz:
Autor:

Email:

 
Sondaż:
"czy popierasz kaszubskojęzyczne tablice miejscowości"
zagłosowano 134 razy
Co, Gdzie, Kiedy:

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

1
2
3
4
5
6

7
8
9
10
11
12
13

14
15
16
17
18
19
20

21
22
23
24
25
26
27

28
29
30
31


polecamy: [więcej »]

Władysławowo - forum na wczasy

o portalu | regulamin i prywatność | kontakt | logowanie
© 2003 - 2019 Spojrzenia.pl Władysławowo
Redakcja Spojrzenia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone w serwisie.