Władysławowo Władysławowo Władysławowo
Spojrzenia.pl > forum > Radio kaszebe żegna władysławowo i...
22 marca 2019r., imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Szukaj: w:
Sortuj wg:
Forum w Spojrzenia.pl

 posortowano od najnowszych
posortuj od najstarszych

Marcinów Kowalskich znam trzech, może jest też dwóch Niemkiewiczów :)

~~Wyśmiewacz, 2009.12.09 20:11 IP:83.25.221.118

Każdy może się podpisac jak chce, a ten kto skopiował tekst, tak się po prostu podpisał. Akurat Niemkiewicz nie miał z tym nic wspólnego.

~~KASZEBA, 2009.12.09 09:15 IP:83.25.102.145

Ja Ci kolego `KASZEBA` gratuluję spostrzegawczości ...

Autorem tekstu jest Piotr Niemkiewicz i tak przedstawiająca się osoba dodała ten post. Gratuluję ;)

~~szukający PRAWDY, 2009.12.08 20:59 IP:77.253.4.159

Nie ma jak skopiować kogoś artykuł. Brawo redakcja. Nic od siebie. Gratuluje. Portal do niczego.

~~KASZEBA, 2009.12.08 19:36 IP:83.25.62.42

Radio Kaszebe wyprowadza się z Władysławowa, a z pracy odchodzi część dziennikarzy. Od połowy grudnia lokalne radio będzie miało swoją główną siedzibę w Rumi.
Dziennikarze Radia Kaszebe - Piotr Lessnau (pierwszy) i Mateusz Bullmann - podczas pracy nad materiałami we władysławowskim studio.

Zbliżenie do Trójmiasta ma przybliżyć kaszubską rozgłośnię słuchaczom oraz gościom, ale nie powinno zmienić jej lokalnego charakteru.

Radio od samego początku borykało się m.in. z lokalowymi problemami.
- Wiele osób chciało nas odwiedzić, ale narzekało, że trudno do nas dotrzeć - mówi Anna Kościukiewicz-Jabłońska, dyrektor i redaktor naczelna Radia Kaszebe. - A w sezonie wakacyjnym jest to prawie niemożliwe.

Przypomnijmy, że wszystkie pomieszczenia, które do dyspozycji miało radio znajdują się jeszcze się w suterenie budynku domu parafialnego przy władysławowskim kościele. Z tego powodu np. nie zrealizowano wielu pomysłów promocyjnych: m.in. szkolenia nowych kadr. Ciasny lokal, to jeden z głównych powodów przeprowadzki.
- Współpraca z parafią układała nam się bardzo fajnie, ale już nam było za ciasno - mówi Kościukiewicz-Jabłońska. - Przy tak dużym nasyceniu biurek, sprzętu i ludzi naprawdę trudno się pracowało.Ciężko było też o dalszy rozwój.

Ten ma zapewnić nowa siedziba w Rumi przy ul. Pomorskiej 2. To bezpośrednie sąsiedztwo przemysłowej dzielnicy Gdyni. Ale radio nie porzuci zupełnie swojej dotychczasowej siedziby. Tu, w miejsce dotychczasowego studia, ma funkcjonować ośrodek, w którym będą mogły się szkolić nowe kadry reporterskie, m.in. kaszubscy licealiści.

- O możliwość pokazania studentom pracy radia od wewnątrz pytały nas na przykład uczelnie wyższe, ale nie mieliśmy do tej pory za bardzo jak pokazać naszej "kuchni" - mówi dyrektor. 
Nowi ludzie w radiu będą potrzebni, bo część władysławowskiego personelu nie zdecyduje się przejść do nowej siedziby. Z różnych powodów. Dyrektor ich nie zdradza.

- Dla części osób kończy się po prostu pewien etap w życiu, dlatego się z nami żegnają - tłumaczy. - W ich przypadku przenosiny zbiegły się z decyzją o zakończeniu współpracy i tyle. To naturalna zmiana. Zresztą, na każdym naszym wewnętrznym spotkaniu powtarzam, że nikt w Radiu Kaszebe nie musi pracować aż do śmierci.

Czy kadrowo osłabiona stacja, która swoim zasięgiem obejmuje cztery powiaty (pucki, wejherowski, kartuski i kościerski) i część Trójmiasta, nie będzie miała utrudnionego startu w Rumi? Czy przenosiny odbiją się na jakości serwisu informacyjnego? Dyrektor podkreśla, że pod tym względem radio jest jak każda inna firma, w której zmienia się stan kadr.

- Nie postrzegam tego w kategorii problemu - zapewnia Anna Kościukiewicz-Jabłońska. - Radio nie jest zagrożone. Działać nie przestanie, tym bardziej, że cały czas zgłaszają się do nas nowi ludzie. Także z Władysławowa.

Dopływ nowych dziennikarzy zapewnić ma też nowa siedziba w Rumu przy ul. Pomorskiej 2. Wymarzona od zawsze - mówią w radiu. Jej poszukiwania trwały kilka lat. Wyboru dokonano z rozmysłem.

- Nie szukaliśmy dużego ośrodka, który by nas zdominował - mówi Kościukiewicz-Jabłońska. - I to nie zbliżenie do Gdyni, a raczej do Wejherowa i Kartuz. Teraz nasi słuchacze stamtąd i goście będą mieli lepsze komunikacyjnego połączenie.

Szefowa kaszubskiej rozgłośni zapewnia, że jej firma nadal będzie najbardziej lokalnym radiem na Pomorzu. Z anteny nie zniknie kilkanaście serwisów informacyjnych poświęconych wydarzeniom istotnym dla małych społeczności.

Radio w Rumi zacznie funkcjonować od 18 grudnia. Tego dnia będzie m.in. można zwiedzać nową siedzibę, porozmawiać z reporterami ale i zdobyć autografy m.in. Ani Wyszkoni, Kasi Wilk czy Marcina Siegieńczuka. Swoją nową, solową płytę z piosenkami po kaszubsku promować na specjalnym koncercie będzie Weronika Korthals. Dodatkowo Ilona Stepanik i Ewelina Pobłocka - zwyciężczynie konkursu Kaszubski Idol - zaśpiewają w duecie z Wyszkoni i Wilk.

~~Piotr Niemkiewicz, 2009.12.05 20:18 IP:83.25.235.223


Napisz własną odpowiedź

Treści jakie wyrażasz muszą być zgodne z regulaminem forum.

Treść wpisu:
Autor:

Adres email:

 
Sondaż:
"czy popierasz kaszubskojęzyczne tablice miejscowości"
zagłosowano 138 razy
Co, Gdzie, Kiedy:

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

1
2
3

4
5
6
7
8
9
10

11
12
13
14
15
16
17

18
19
20
21
22
23
24

25
26
27
28
29
30
31


polecamy: [więcej »]

Władysławowo - forum na wczasy

o portalu | regulamin i prywatność | kontakt | logowanie
© 2003 - 2019 Spojrzenia.pl Władysławowo
Redakcja Spojrzenia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone w serwisie.