Władysławowo Władysławowo Władysławowo
Spojrzenia.pl > forum > Przetargi na dzierżawę gruntów...
12 grudnia 2018r., imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Szukaj: w:
Sortuj wg:
Forum w Spojrzenia.pl

 6403 wyswietleń
82 odpowiedzi
posortowano od najstarszych
posortuj od najnowszych
  [1]  2  3  4  5  6  7   z 7   »

Jak Państwo zapewne wiecie co roku przed sezonem letnim odbywają się przetargi na dzierżawę gruntów gminnych stanowiących własność Gminy Władysławowo lub oddane jej w użytkowanie przez inne podmioty. W tym roku nie został nawet ogłoszony wykaz takowych punktów - fragmentów działek. Wykaz taki musi być wywieszony na 21 dni po czy ogłoszenie o przetargu na miesiąc przed nim, Po tym jak odbędzie się przetarg mijają kolejne dwa tygodnie na jego uprawomocnienie i często kolejne tygodnie na uzgodnienie wyglądu obiektu sezonowego i podpisanie umowy dzierżawy. W poprzednich latach taki wykaz był publikowany w miesiącu grudzień aby zdążyć z organizacją przetargu na drugą połowę lutego/początek marca. W tym roku mamy koniec stycznia a nie ma nawet wstępnej listy puntów opublikowanej przez Urząd. Widać wyraźnie że burmistrz celowo zwleka z ogłoszeniem przetargu aby uniemożliwić mieszkańcom dzierżawę gruntów gminnych i prowadzenie działalności gospodarczej. Działa też na szkodę Gminy gdyż nie dzierżawiąc gruntów, znacznie zmniejszając ich liczbę oraz znacznie skracając okres dzierżawy uszczupla w znaczącym stopniu budżet Gminy. Nie jest to działanie zgodne ze składaną nam Mieszkańcom przysięgą podczas ślubowania

Redakcja, 2016.01.25 10:28 IP:193.106.76.157

z informacji publicznej otrzymanej ze spółki dotyczące MM nie ma dokumentacji o przeprowadzonym przetargu w zakresie komisji konkursowej.

Brak jest zatwierdzonego regulaminu , brak jest informacji o członkach komisji wyborczej, brak jest regulaminu wyboru oferenta przez członków komisji, brak danych o sposobie oceny składanych wniosków, brak podpisów i itd.... Pan Paszke brał czynny udział w konkursie i się wycofał czego nikt nie zauważa.

Cba już przesłuchało żeglarza i będzie się działo

~~rada nadzorcza, 2016.01.26 22:00 IP:93.93.67.180

czy jest prawdą że za promocję mm żeglarz wziął 10 000,00 zł?

~~grazyna, 2016.01.26 22:03 IP:93.93.67.180

mafia!!!!!

~~chudy, 2016.01.26 22:25 IP:77.234.43.180

"Polska dotychczas uchodziła (...) za tzw. „złote dziecko Europy Środkowej i Wschodniej”, pojawiały się także określenia „prymus Unii Europejskiej”. Nazywano nas tak dlatego, że nasz kraj jako jedyny z państw członkowskich uniknął recesji oraz niekontrolowanego wzrostu długu publicznego."

~~kod, 2016.01.27 06:06 IP:5.133.8.124

Obniżenie ratingu Polski. Czy to na pewno `dobra zmiana`? – Rafał Cichoń
Opublikowany 2016-01-25 przez kodopole
Tydzień temu rynkami finansowymi w Polsce zatrzęsła informacja o pierwszej w historii naszego kraju obniżce ratingu. Informacja ta odbiła się szerokim echem w całej Europie. Rating Polski spadł z poziomu A- na BBB+. Polska dotychczas uchodziła, przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę wiarygodność kredytową za tzw. `złote dziecko Europy Środkowej i Wschodniej`, pojawiały się także określenia `prymus Unii Europejskiej`. Nazywano nas tak dlatego, że nasz kraj jako jedyny z państw członkowskich uniknął recesji oraz niekontrolowanego wzrostu długu publicznego.
Abstrahując od tego, czy te `szumne` określenia są i były właściwe czy raczej nadawane na wyrost, wskazać należy, że dotychczasowy rating Polski wśród trzech liczących się na świecie agencji był oceniany stabilnie na poziomie `A`. Zanim przejdziemy do tego, dlaczego agencja Standard & Poor’s zdecydowała się na taki krok oraz jakie będą skutki tego rozstrzygnięcia dla nas wszystkich, trzeba chociaż w paru słowach wytłumaczyć, czym są agencje ratingowe, jak działają i w jaki sposób nadawane są poszczególnym państwom `oceny` ich zdolności kredytowej. Choć na świecie mamy niezliczone firmy doradcze i agencje, to w rzeczywistości na tym rynku jest tylko trzech liczących się graczy, mianowicie: Standard & Poor’s Rating Services (‘Standard & Poor’s’) Moody’s Investors Service Inc. (‘Moody’s’) Fitch Ratings Ltd. (‘Fitch’). Te trzy podmioty kontrolują 90% światowego rynku ratingowego, zaś oceny przez nie wydawane wymiernie wpływają na losy rządów i państw. Każda z agencji ratingowych stosuje swój własny system ocen. Rating wyrażany jest symbolem literowym według przyjętej skali, uzupełnionym przez modyfikatory – cyfry lub znaki (+) i (-) dla określenia różnic w ramach jednej kategorii. Dodatkowo ocena uzupełniana jest miernikiem prognozy zmiany w najbliższych latach. Perspektywa pozytywna oznacza możliwość podniesienia oceny, negatywna – obniżenia oceny, natomiast stabilna – podniesienia lub obniżenia oceny.

~~kod, 2016.01.27 06:06 IP:5.133.8.124

Komitet Obrony Demokracji podzielił Brzeszcze jak mało gdzie. Ośmielił się zorganizować manifestację tutaj? W rodzinnym mieście premier Szydło? W mateczniku PiS? A jednak. Pierwszy raz, w ostatnią sobotę, manifestanci wyszli z domów. W ich kierunku poleciały agresywne wyzwiska, nie mówiąc o jajkach. Po obu stronach barykady stanęli sąsiedzi, znajomi. Nie tak, jak w dużych miastach, gdzie ludzie się nie znają. Ktoś krzyknął: "Nie jesteś już moim kolegą!". Inny: "Więcej ręki ci nie podam!". Tak polityka podzieliła małą społeczność.

Grupy, które stanęły naprzeciwko siebie w Parku Miejskim nie były duże. Ot, po kilkadziesiąt osób po każdej stronie. Ale pokazały coś, czego może w dużych miastach tak bardzo nie widać. Okrutny, międzysąsiedzki podział, który nie zniknął w wielkomiejskim tłumie. W wykonaniu głównie starszych ludzi. Młodych było bardzo niewielu.

~~kod, 2016.01.27 06:07 IP:5.133.8.124

Panie Prezesie Kaczyński. Mam 26 lat, czuję się nie tylko Polką, ale też Europejką. Jeśli Pan nie zna tego uczucia, to powiem Panu: jest cudowne...

~~kod, 2016.01.27 06:08 IP:5.133.8.124

kod, znowu wypłatę dostałeś?

może jedno zdanie od siebie, nie tylko kopiuj - wklej

~~autor, 2016.01.27 06:36 IP:91.231.25.2

stowarzyszenie spojrzenia..darknet juś dawno was przejrzał i może się dziać!!!

~~darnet, 2016.01.29 22:30 IP:77.234.44.183

Oświadczenie opolskiego KOD-u w sprawie wypowiedzi Pana Patryka Jakiego

Grupa Organizacyjna Opole, 27 stycznia 2016r.

Komitetu Obrony Demokracji

Region Opolski

Szanowny Pan - Patryk Jaki

Wiceminister Sprawiedliwości

OŚWIADCZENIE

Grupa Organizacyjna Komitetu Obrony Demokracji, Region Opolski niniejszym stanowczo protestuje w związku z upowszechnianiem przez Pana Ministra niezgodnych z prawdą stwierdzeń, które sformułował Pan w wywiadzie udzielonym

w porannej audycji „Gość Radia Zet”, w dniu 25 stycznia 2016r. Stwierdzenia te godzą bowiem w nasze dobra osobiste, a w szczególności w dobre imię każdego z nas.

Zgromadzeni w ramach społecznej inicjatywy znanej powszechnie pod nazwą „Komitet Obrony Demokracji Region Opolski”, będący osobami w różnym wieku, o różnym doświadczeniu, pozycji zawodowej i społecznej, pełniącymi także przeróżne – niejednokrotnie istotne w środowisku lokalnym – role społeczne, oświadczamy, iż:

Nieprawdziwe jest stwierdzenie, jakoby w naszej, opolskiej, regionalnej inicjatywie Komitetu Obrony Demokracji brali udział „ludzie, którzy pracowali za czasów rządu PO we wszystkich, w różnych agencjach (…), ludzie, którzy mieli dostęp do pieniędzy ze spółek skarbu państwa, (…) mieli firmy, które miały taki monopol, można powiedzieć na dostęp do tych pieniędzy”.

Całkowicie fałszywa i krzywdząca jest pańska konstatacja, którą sformułował pan następująco: „(…) jak się zejdzie na poziom regionu i się widzi te kilkaset osób, no to ja widzę ludzie z Platformy, ludzie z Nowoczesnej, ludzie z SLD, no przepraszam bardzo, tacy ludzie, którzy w tej chwili no będą mieli,

mogą mieć duże problemy…”

Ponadto ewidentnym kłamstwem jest stwierdzenie, że tu znowu cytat z Pańskiej wypowiedzi: „zna Pan te wszystkie osoby”.

Chcielibyśmy Pana poinformować, iż w strukturze organizacyjnej Komitetu Obrony Demokracji naszego regionu nie ma ani jednej osoby, która „za poprzedniej władzy” miała cokolwiek wspólnego z Platformą Obywatelską.

Zarówno z projektu statutu KOD, jak i z naszych wewnętrznych ustaleń (KOD formalnie nie posiada jeszcze osobowości prawnej), wynika jednoznacznie, że żaden czynny polityk nie może pełnić jakichkolwiek funkcji w strukturach organizacji. Reguły tej kategorycznie przestrzegamy i przestrzegać będziemy.

Niejako przy okazji chcielibyśmy przypomnieć, że prawo do wzięcia udziału w demonstracjach przysługuje każdemu obywatelowi w naszym kraju – również politykom każdej z istniejących opcji. Stąd też stanowczo protestujemy przeciwko wygłoszonym przez Pana insynuacjom, sugerującym inny stan rzeczy. Są one bowiem bezpodstawne, bezprawne oraz – co nie mniej istotne – pozbawione elementarnej logiki.

Nadto, opisywanie naszej oddolnej, spontanicznej inicjatywy obywatelskiej słowami: „widzę ludzi Platformy, widzę ludzi Nowoczesnej, ludzi, którzy zasiadali w różnych spółkach skarbu państwa, zarabiali gigantyczne pieniądze, ludzi, którzy prowadzili, mieli monopol na dostęp do pieniędzy ze spółek skarbu państwa i nagle się to zabiera i kwiczą po prostu”, jest wyrazem ignorancji lub też chęcią świadomego wprowadzania w błąd opinii publicznej.

Nie sposób bowiem inaczej ocenić faktu, że nie dostrzega Pan dziesiątków tysięcy zwykłych ludzi, którzy wielokrotnie wyszli już demonstrować na ulice (w tym nas wszystkich). Niepodobna uwierzyć także, iż nie dostrzega Pan wśród nas „garstki” osób o zdecydowanie patriotycznej i jednoznacznie chwalebnej proweniencji: powstańców warszawskich, członków Armii Krajowej, czy chociażby działaczy Solidarności. Określając wyżej wymienione osoby mianem „kawiorowej elity”, dopuszcza się Pan nieuprawnionych i obraźliwych uproszczeń.

Wobec powyższego, wzywamy Pana do niezwłocznego sprostowania nieprawdziwych informacji, których udzielił Pan podczas rozmowy z Panią redaktor Moniką Olejnik.

Kłamstwo i manipulacja są metodami niestety równie skutecznymi, co haniebnymi. Liczymy jednak na Pańskie opamiętanie się w tej „kampanii nienawiści”, uznając ją jednocześnie za działanie skrajnie nieodpowiedzialne i wielce szkodliwe. Nie tylko dla nas, tj. społeczności bezinteresownie zgromadzonej wokół idei obrony praw i wolności obywatelskich, ale przede wszystkim dla całego społeczeństwa polskiego, którego „dobrem” podobno się Pan w swojej działalności publicznej kieruje. Innymi słowy, apelujemy o niepogłębianie przez Pana swoimi działaniami i tak już istniejących podziałów w naszym społeczeństwie.

Niniejszym wzywamy Pana do zaprzestania naruszeń naszych dóbr osobistych – w szczególności naszego dobrego imienia – poprzez publiczne rozpowszechnianie nieprawdy na nasz temat.

kod

~~kod, 2016.01.30 05:36 IP:5.133.8.123

Sieć dyskontów Lidl podała do publicznej wiadomości kwoty podatków, jakie wpłaciła do budżetu państwa w ostatnich latach. Za 2014 rok to ponad 1 mld zł podatków. To efekt medialnych spekulacji, jakoby zagraniczne sieci handlowe nie płaciły podatków w Polsce.

~~kod, 2016.01.30 05:39 IP:5.133.8.123


Napisz własną odpowiedź

Treści jakie wyrażasz muszą być zgodne z regulaminem forum.

Treść wpisu:
Autor:

Adres email:

 
Sondaż:
"czy popierasz kaszubskojęzyczne tablice miejscowości"
zagłosowano 133 razy
Co, Gdzie, Kiedy:

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

1
2

3
4
5
6
7
8
9

10
11
12
13
14
15
16

17
18
19
20
21
22
23

24
25
26
27
28
29
30

31


polecamy: [więcej »]

Władysławowo - forum na wczasy

o portalu | regulamin i prywatność | kontakt | logowanie
© 2003 - 2018 Spojrzenia.pl Władysławowo
Redakcja Spojrzenia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone w serwisie.