Władysławowo Władysławowo Władysławowo
Spojrzenia.pl > artykuły > Przystań żeglarska nad zatoką
13 grudnia 2018r., imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Artykuł: Przystań żeglarska nad zatoką

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Władysławowa zwrócił się do Marszałka Województwa Pomorskiego z prośbą o uwzględnienie budowy ośrodka żeglarskiego zlokalizowanego nad Zatoką Pucką, składającego się z pomostu pływającego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną jako priorytetowego i przyznanie dofinansowania jego realizacji.
poniżej fragmenty naszego pisma:
Dowiedzieliśmy się, że firma DS Consulting umieściła projekt budowy ośrodka żeglarskiego gminy Władysławowo na liście rezerwowej i w związku z tym nie będzie na jego realizacje środków.
Argumenty, że projekt przystani żeglarskiej na Szotlandzie nie może być preferowany, gdyż jest tam zbyt płytko i że jest to w pasie technicznym Urzędu Morskiego są naszym zdaniem niepoważne. Głębokości w tej części Zatoki , w której realizowany ma być nasz projekt są wystarczające dla większości mniejszych jednostek pływających ( 1,6 m), a tam gdzie powstały inne mariny i pomosty np. w Pucku, Mechelinkach czy Swarzewie też wtedy były pas techniczny Urzędu Morskiego, bo wszak powstały one nad brzegiem morskim.
Firma doradcza przygotowująca koncepcję programową projektu preferuje te miejscowości, w których mariny już są. We Władysławowie nad Zatoką na Szotlandzie nie ma nic – od czasu gdy spalił się Ośrodek Żeglarski w 2003 roku. … Wszystkie miejscowości, nawet tak małe jak Swarzewo czy Mechelinki mają pomosty nad Zatoką, a Władysławowo - nie, choć jest pięknie położone „ nad Małym i Wielkim Morzem”.
Nie rozwijamy żeglarstwa na naszym terenie, choć mogłoby ono stanowić wielką atrakcję dla mieszkańców i turystów, kształtować charaktery naszej młodzieży i przynosić dodatkowe zyski naszym mieszkańcom.
Władysławowo z powodu ograniczeń unijnych dla rybołówstwa straciło wiele miejsc pracy w wyniku likwidacji floty rybackiej. Rekompensatą za to miały być i są środki pomocowe unijne. Miasto Władysławowo nie pozyskało ze środków unijnych poprzednich programów takich środków jakie mu się proporcjonalnie należały.
We Władysławowskim gimnazjum po wielu staraniach od 1.09.2015r. uruchomiono klasę o profilu żeglarskim, ale nie mają żadnego zaplecza w postaci przystani żeglarskiej. Mieszkańcy i turyści w mieście Władysławowo nie mają praktycznie żadnego dostępu do Zatoki Puckiej.
Budowa przystani żeglarskiej wspomogłaby nie tylko rozwój żeglarstwa ale również kajakarstwa, windsurfingu, kitesurfingu. Byłoby to „otwarcie” gminy Władysławowo na wody Zatoki Puckiej, o które dopominają się turyści i mieszkańcy od lat.
Panie Marszałku,
wierzymy, że Pan jako Marszałek Województwa Pomorskiego a jednocześnie żeglarz i mieszkaniec Półwyspu Helskiego, dobrze znający temat - weźmie pod uwagę wszystkie nasze argumenty, sprawiedliwie je oceni i spowoduje, aby projekt gminy Władysławowo budowy przystani żeglarskiej na Szotlandzie został zrealizowany.
Redakcja
(13)     21-10-2015 19:36  
Komentarze:
posortowano od najnowszych
posortuj od najstarszych
«  1  [2]   z 2 

mistrzyni propagandy bez możliwości logicznego analitycznego myślenia
po wszystkich szkoleniach propagandy komunistycznej, doskonała w roli dziada proszalnego, udająca że nic nie rozumie

2015.10.22 08:20:15, IP:83.21.127.128

Antyoszukańczy

pokaz wszystkie

«  1  [2]   z 2 
Dodaj własny komentarz:
Autor:

Email:

 
Sondaż:
"czy popierasz kaszubskojęzyczne tablice miejscowości"
zagłosowano 133 razy
Co, Gdzie, Kiedy:

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

1
2

3
4
5
6
7
8
9

10
11
12
13
14
15
16

17
18
19
20
21
22
23

24
25
26
27
28
29
30

31


polecamy: [więcej »]

Władysławowo - forum na wczasy

o portalu | regulamin i prywatność | kontakt | logowanie
© 2003 - 2018 Spojrzenia.pl Władysławowo
Redakcja Spojrzenia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone w serwisie.