Władysławowo Władysławowo Władysławowo
Spojrzenia.pl > artykuły > Będzie więcej TV we Władysławowie
18 października 2018r., imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Artykuł: Będzie więcej TV we Władysławowie

Na terenie Władysławowi są dostępne w sieci kablowej 2 regionalne telewizje, które emitują materiały z bieżących wydarzeń w naszym regionie.
1- TV NASZA prowadzona przez p. Kramarczyka, który w branży działa od 3 lat. Obecnie TV pracuje w cyfrowej technologii DVCAM i utrzymuje współpracę z innymi ośrodkami TV w różnym zakresie;
- TVP1 (program 1) była transmisja w reportażu "kawa czy herbata"- TVN24 współpraca w zakresie niusów
- Teletop Gdynia; wymiana materiałów
- TV Centrum; wymiana materiałów
- TVG (gdańska); wymiana materiałów np.z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
TV Nasza nadaje również swoje programy w Pucku, Helu i wkrótce także na terenie Jastarni. Firma działa w oparciu o współpracę z wieloma osobami, w tym również dziennikarzami profesjonalnymi m.in. z Dziennika Bałtyckiego.
Emisja jest całodobowa, a dzienny program sięga 2 godzin, zaś aktualizacja programów jest prawie codziennie.

2- TV SZTORM - prowadzona przez firmę "Semwit", która poza TV oferuje cały wachlarz usług reklamowych głównie związanych z obsługą ruchu turystycznego.
W ramach tej telewizji jest także emitowany program pt. "TV Mewa".
TV Sztorm wśród różnorodnych relacji emituje m.in. przebieg sesji Rady Miejskiej, dzięki czemu możemy bliżej poznać działania samorządów.
Emisja programów jest całodobowa.

Z oczywistych względów programy tych telewizji nie mogą być porównywalne ze stacjami dużych ośrodków czy TV ogólnopolską. Nie mniej są jedynym sposobem przekazania "żywego obrazu" z życia naszej gminnej społeczności.
Firma AS-SAT deklaruje, że w trwają przygotowania do dalszej rozbudowy sieci kablowej. Od września br. będą sukcesywnie przyłączane do sieci kolejne ulice Cetniewa.
Dalsza rozbudowa sieci kablowej we Władysławowie zapewne powiększy grono widzów (również grono turystów), co zapewne zaowocuje wzbogaceniem programów regionalnych. Obaj nadawcy zapowiadają rychłe i istotne zmiany.
Redakcja
(1151)     15-03-2004 18:53  
Komentarze:
posortowano od najnowszych
posortuj od najstarszych
«  1 ...     13  14  15  [16]  17  18  19   z 108   »

znowu WoRDd
Dostaniecie w prezencie słowniki :)

2007.02.09 12:09:02, IP:83.238.47.13

M/s

Kto z towarzystwa bawił się już w telewizję maksymalnie minimalistyczną pod względem personelu? Palec pod budkę...bo od tego zależy wartość tego, co się tutaj pisze. Szkoda, bo w szkole uczyli, że forum jest dla ludzi...a tu chyba jakiś rasizm branżowy :]
Mcms->2 miesiące...hmmm...mały staż ;P wypadasz z gry, jesteś niewarty mojej dalszej polemiki. Masz tak zawężone pojęcie o temacie, że szkoda słów. Zrób, więc przysługę dla tego forum i nie gwałć go więcej swoimi, jakże "światłymi" stwierdzeniami, o których( i tu Cię zadziwię) powszechnie wiadomo...
Pragmatyczny-> jesteś chyba trochę stronniczy...sonda wcale nie jest pomysłem nie na miejscu. Istotne jest faktycznie, by wzbudziła zainteresowanie odbiorców. Wakacyjni goście mogą czasem powiedzieć coś ciekawego, ale pod warunkiem odpowiednio zadanych i sensownych pytań redaktora, który musiałby mieć jakiekolwiek pojęcie o tym, co jest pożądane...co może np. wpłynąć później na poszerzenie horyzontów dotyczących rozwoju turystyki. Idąc dalej, jedna z sond przeprowadzonych wśród mieszkańców Władysławowa, miała wpływ na otwarcie poczekalni PKS, po części rozwiązując problem podróżnych (choć trzeba przyznać, że na efekty trzeba było długo czekać).
Wywiady! Tak jak najbardziej...trzeba trochę poszukać, pobawić się w detektywa...i można coś zmajstrować. Nie wolno jednak zapomnieć o tym, że miejscowi nie lubią kamer(mówię o tych zwyczajnych). Tylko gdzie ta wspomniana kreatywność? Może czeka na porządnego kopa w zacne 4 litery, by się przebudzić? Problemem jest chyba to, że dobry pomysł gaszony jest już w zalążku i nawet jeśli obie TV ,miały by świetny materiał, to jak procentowo przedstawiają się szanse na wyemitowanie go, w taki sposób, by nie stracił w oczach widza? Innymi słowy...by się go oglądało przyjemnie i bez zgrzytów zębami.
Mało pracowników...mały rynek zbytu...aż dwie lokalne TV...osobno im nie wychodzi...ale i tak pewnie nawet jakby to napisać drukowanymi literami, to nie dotrze...
Zabawna jest zacięta "walka", jaką prowadzą(walka, bo nie zasługuje ona na miano uczciwej konkurencji)...a jednocześnie żałosna, bo nie zmierza ku niczemu dobremu. A traci na tym...telewizja, która obfituje w programy niskiej jakości zarówno merytorycznej, jak i technicznej. Wyrazy uznania za kilkuletnią już wytrwałość w tym "cyrku" pseudo-biznesman'ów. Aż się chce podsunąć nierealną już w samym założeniu, propozycję: "może jednak współpraca?" Bo...hmm...jak przyjdzie Chopin i zacznie grać...to dopiero zrobi się wesoło.

2007.02.09 03:40:27, IP:83.238.47.12

S.

Od niedawna obserwuje toczoną konwersacje trzech osób na owym forum. Mogę stwierdzić iż wypowiedzi S. i Pragmatycznego są bardzo trafne i inteligentne w odróżnieniu do wypowiedzi pana mcms, które przypominają wypowiedzi dzieci w pierwszej klasie podstawówki. Tematy poruszane w naszych lokalnych TV są niekiedy nudne jak przysłowiowe flaki z olejem, a jakość czasem pozostawia wiele do życzenia…zgodzę się z panem Pragmatycznym…można by przeprowadzić ciąg wywiadów z osobami które przeżyły obydwie wojny światowe…mógłby być to interesujący ciąg programów i zarazem coś „Świerzego” w naszych ubogich menu lokalnej TV…lecz główny problem nie tkwi w tym co mają nam one do zaoferowania…lecz w tym jak to wykorzystują…podoba mi się pomysł TVPółwysem z programem „Nasze Interwencje” gdyż poruszają w nim tematy które tycza każdego z nas…jak choćby problem poczekalni PKS…takich problemów jest wiele w samym Władysławowie, a przecież nie chodzi tu tylko o Władysławowo lecz o teren całego powiatu Puckiego…dlaczego tak mało spraw poruszanych jest z innych miejscowości…TVpólwysep próbuje cos w tym kierunku robić, lecz czy to nie za mało??? Wojna jaka jest toczona miedzy Naszą a Półwyspem można by zamienić w współprace…czy to nie było by lepszym rozwiązaniem??? Dziwi mnie do czego niektórzy są zdolni się posunąć by być „lepszym” od drugiego. Panie S. Twoje wypowiedzi są niezwykle trafne i niezwykle obrazowe.

2007.02.09 02:05:38, IP:83.25.207.216

Obserwator

Dzieciaki, do łóżek, późna juz godzina !!!

2007.02.08 23:10:07, IP:83.238.41.66

Tatko

obaj wiecie tyle o lokalnych mediach ze aż się tego komentować nie chce :/ Zrobiłem swój autrorski program przez 2 miesiące w tym siedziałem i musicie uwierzyć ze strasznie ciężko wygospodarować czas w lokalnej tv . jeszcze rok temu sam wypisywałem swoje mądrości bo nie wiedziałem jak to w praniu wygląda . macie pomysł wpadajcie a przekonacie sie sami co to znaczy robić tv w 3 osoby . HOŁK
ps
I co Komu Łord sprawdza texty (to odnośnie mojej hipotezy odnosnie pana na P:)

2007.02.08 22:21:42, IP:83.238.47.13

Mcms

Szanowny S..., spieszę natychmiast rozwinąć moją poprzednią, niestety znacznie okrojoną myśl. Przez mcms chwilowo nie maiłem ochoty podejmować tego tematu.
Z Twojej wypowiedzi wynika, że posiadasz – nie małe – pojęcie o tematyce mediów.
Owszem, wydaje mi się, że masz dużo racji... Co najmniej połowa sukcesu leży w jakości przekazu, na który składają się zarówno forma jak i czynniki techniczne. I zapewne jest prawdą, że gdyby odpowiednio zmielić tą naszą lokalną, „społeczną” papkę, pełną informacji, imprez.... itp., ludziom jako potencjalnym odbiorcom, o wiele łatwiej było by ja skonsumować... Przyznaje, iż wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Skupiłem się raczej na tym wszystkim, co opisałem poprzednio. Swoja drogą, dobrze się poczułem poszerzając swój pogląd :)
Korzystając z okazji, ze działa mi dzisiaj klawiatura, a komputer jeszcze się nie zawiesił (a to sukces i znak, ze powinienem dalej pisać), chciał bym zwrócić Twoja uwagę na dość ciekawy aspekt... Mianowicie wspomniałeś, że problemem nie jest brak tematów. Poniekąd zgadzam się. Jednak należy spojrzeć na to z zupełnie innej strony. O ile jest mnóstwo tematów......, zarówno ambitnych (których w Naszej się w ogóle nie podejmuje, w TV półwysep tak),
jak i tych o wiele bardziej chwytliwych, powstałych wprost dla łakomego, pup kulturalnego plebsu, o tyle nikt po to nie sięga... Lokalne Tv nie mogą pozwolić sobie na przeprowadzenie sondy wśród odbiorców, która weryfikowała by zapotrzebowanie, oczekiwania tematyczne.... Jednak, dla chcącego nic trudnego... Wystarczy pobawić się w detektywa.... TV Nasza permanentnie (szczególnie w wakacje) prowadzi relacje z różnorakich festynów itp... Proszę zwrócić uwagę, ilu ludzi z lokalnej społeczności objętej zasięgiem nadawania Tv jest obecnych na tego rodzaju festynie....? NO Halooo, ilu z nich pojawia się na festynach ? W większości, około 79%, 89 % są to turyści.... no i co ? jest sonda.... Festyny odpadają.... Jak kolwiek to zmielimy, otrzymamy odstraszacz.....
Tematów jest mnóstwo...... Z tych ambitnych.....np. tereny Powiatu Puckiego zamieszkuje wiele bardzo wartościowych osób ......... Są to np. ludzie, którzy przeżyli obydwie wojny, ludzie którzy znają historie naszych terenów, odczuli ja własnymi zmysłami ... Jezus Maria, podejmijcie te tematykę !! Wywiady, to nie jest przedsięwzięcie wymagające dużych nakładów finansowych... reportaż można zrobić w tydzień....... spokojnie ! ale kreatywność nie? co z ta kreatywnością zrobić, gdy siedzi się z ręką w pełnym po brzegi nocniku
Czy outsider ma podsuwać tematy ? naprawdę........? nie wierze w to....

2007.02.08 12:03:09, IP:83.238.41.66

Pragmatyczny

Hmmm, drapiecie się tu jak ździry pazurami, zamiast zebrać swoje szanowne 4 litery i samemu skombinować jakiś program. Znajdźcie dobry temat, nakręćcie coś, dajcie materiały do telewizji a oni już z tym zrobią co trzeba.
Zachowujecie się jak skończone błazny jadąc jedni na drugich.
Powiem z tego co zaobserwowałem, że faktem w obu telewizjach przydałoby sie troche zmian, NTV powinna popracować nad stroną techniczną a TVPółwysep powinna mieć większa kadre wykwalifikowanych monterów. Bo w takiej ilości nie jest zbyt wesoło robić dobre programy. Choć przyznam, że bardzo się starają i te starania widać.
Nie chce tego mówić złosliwie, ale w TVPółwysep bynajmniej jest wyraźny, żywy obraz i dźwięk im sie nie rozjeżdża.

2007.02.06 18:24:11, IP:83.238.47.134

K

przytulali przytulali pytanie tylko czy twoi nie wchodzili do wanny , panie s .
co do pana półinteligenta -nc.
do reszty odczepcie się od tej tv jest jaka jest ale wiem że osoby które ją tworzą robią co mogą.
chcecie dobrych programów ? to może abonament wprowadzimy ?

2007.02.05 20:33:35, IP:83.238.47.13

Mcms

I znów się obrzucają...walka godna miana potyczki w kisielu. Dawać Panienki!
Mcms-> czy Ty masz jakieś kompleksy? Potrzebujesz pomocy? Brak Ci dowartościowania? Mama Cię nie przytulała w dzieciństwie, czy jak? Bez obrazy.. ale po Twoich jakże dosadnie i wyczerpująco uargumentowanych wypowiedziach, można zauważyć, że to Twoje podzespoły myślące uległy chyba jakiejś dysfunkcji. Może tak chociaż słówko na "temat"?...bo tak szukam i szukam...i jak narazie to widzę tylko, jak z uporem maniaka bawisz się w obrażanie innych...
Pragmatyczny -> "oczywiście,masz rację" i to wszystko ? Skąpe to trochę

2007.02.05 00:47:45, IP:80.51.108.252

S.

nie macie co robic... beztalencia :)

2007.02.04 21:26:37, IP:83.25.232.121

Obserwator

pokaz wszystkie

«  1 ...     13  14  15  [16]  17  18  19   z 108   »
Dodaj własny komentarz:
Autor:

Email:

 
Sondaż:
"czy popierasz kaszubskojęzyczne tablice miejscowości"
zagłosowano 130 razy
Co, Gdzie, Kiedy:

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

1
2
3
4
5
6
7

8
9
10
11
12
13
14

15
16
17
18
19
20
21

22
23
24
25
26
27
28

29
30
31


polecamy: [więcej »]

Władysławowo - forum na wczasy

o portalu | regulamin i prywatność | kontakt | logowanie
© 2003 - 2018 Spojrzenia.pl Władysławowo
Redakcja Spojrzenia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone w serwisie.