Władysławowo Władysławowo Władysławowo
Spojrzenia.pl > artykuły > Będzie stanowisko hierarchów...
15 grudnia 2018r., imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Artykuł: Będzie stanowisko hierarchów Kościoła

Grupa parafian wystosowała pismo do Przełożonego Generalnego T.Ch. z żadaniem zajęcia stanowiska w sprawie sytuacji zaistniałem w naszej parafii.
Pismo to 4 str. maszynopisu i 7 załączników. Poniżej przedstawiamy fragmenty tego pisma.

Przełożony Generalny
Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej
Ks. Tadeusz Winnicki
"...Wasze rodziny i wszystkie sprawy składam u stóp Matki Chrystusa czczonej w wielu sanktuariach na tej ziemi a zwłaszcza w Sianowie i Swarzewie, gdzie od lat czterystu otacza Was opieką, jako Królowa polskiego morza"
Wsłuchując się w słowa Ojca Świętego musimy zaprotestować przeciwko sytuacji, jaka zaistniała w parafii W.N.M.P. we Władysławowie...
Okoliczności odwołania ks. Stanisława Gładysza z probostwa tutejszej parafii zmuszają nas do żądania rozpatrzenia tej sprawy.
...Czy kilka osób, zaślepionych przez szatana może wszystko to przekreślić?
Wiemy, że wszystkie dowody na jakoby niegodne zachowanie Ks. Stanisława, jakimi się nas straszy są całkowicie absurdalne i w konsekwencji z łatwością będą obalone. Żal nam osób, które zostały wciągnięte do tej intrygi nie mając świadomości o efektach takiego postępowania.
... Taką sytuację odczuwamy jako próbę upokorzenia wiernych tej parafii oraz zniszczenia naszej wiary i dlatego nie możemy dopuścić, aby dziedzictwo dane nam przez naszych przodków zostało sponiewierane. My Kaszubi trzymamy Z Bogiem i zawsze będziemy się kierować Jego nauką.
Uważamy, że jedynym sposobem na odbudowanie naszego, do głębi utraconego zaufania do Zakonu może być wyłącznie przywrócenie Ks. Stanisława Gładysza na stanowisko proboszcza naszej parafii oraz oczyszczenie parafii z niegodnych księży wikarych oraz sióstr.
Wsłuchując się w słowa Ojca Świętego "... Kościół jako ludzka instytucja potrzebuje wciąż oczyszczenia i odnowy".
...To my wierni tworzymy Kościół i jeżeli widzimy zło musimy jemu przeciwdziałać!
...Odpowiedź na niniejsze pismo powinno zostać ogłoszone w kościele we Władysławowie na wszystkich mszach świętych w niedzielę 19 czerwca 2005roku.

Wierni parafii p.w.N.M.P. we Władysławowie
podpisani zgodnie z załącznikiem nr 1.


12.06.2005r. grupa parafian udała się z pielgrzymką do Swarzewa, aby swoje sprawy złożyć u stóp kaszubskiej Matki Chrystusa
Redakcja
(127)     12-06-2005 14:22  
Komentarze:
posortowano od najnowszych
posortuj od najstarszych
«  1  2  [3]  4  5  6  7   z 10   »

Ty gwiazdkowiec! Jeżeli się wypowiadasz na forum,to byś może się jakoś podpisał?Chyba,że ci same gwiazdy w głowie i pływasz gdzieś wśród nich (narodziła się nam gwiazda cholera jasna!!!)?Co ty tak tego ks.Marka bronisz? A Nas nie osądzaj bo sam do świętych nie należysz i w niczym lepszym nie jesteś!!! A na dodatek to ci powiem,że gówno wiesz...!!! Bo ten którego bronisz jest gorszy od Nas wszystkich (taki robak,którego należy zdeptać żeby plony obronić!!!)!!! A przy okazji to ci powiem,żebyś sobie Naszym Papieżem i Pismem Świętym mordy nie wycierał!!!
Przez twojego księżulka cierpią naprawdę porządni ludzie i nieświadoma swojego postępowania młodzież,którą to uwielbiany przez ciebie wielebny nauczał, a skótki jego nauki dziś widzimy wszyscy(i co ty na to baranie jeden?) Dalej będziesz taki naiwny i uparty(jeżeli masz trochę rozumu, to może zmądrzejesz?)? Chyba,że już jest za późno? Powiem ci jeszcze jedną rzecz,że"większą i bardziej świecącą gwiazdą" od swego ks.guru (playboy) nie będziesz....!!!
Napewno nie tym razem...!!! Tak,że lepiej wybij sobie gwiazdy z głowy....!!!(chyba,że jest już za późno dla ciebie!!!)!!! Jedyna rada Kocborowo czeka i wzywa cię z daleka...!!!

2005.06.23 23:22:04, IP:217.153.14.115

Batman

Panie Ryszardzie, ja zupełnie inaczej zrozumiałam poprzednią wypowiedź. Chodziło bardziej o brak efektywności w działaniu tego pana. Pan tej wypowiedzi nie zrozumiał. Chdziło też o słaowa wypowiedziane przez przewodniczącego w czasie mszy pożegnalnej - przebaczamy -. Kto komu, chyba Proboszcz nam powinien przebaczyć to, że tak mało zrobiliśmy. Pan Przewodniczący, gdy był w delegacji, która pojechała do Poznania, twiredził, że stoi murem za proboszczem, że ten proboszcz, albo żaden. I co. Bardzo szybko o tym zapomniał. W rządzie jest tak, odchodzi premier, to cały rząd podaje się do dymisji. Są zawsze tacy, którzy będą trzymać się stołków za wszelką cenę.
A co do drugiej części wypowiedzi, to wcale nie uważam, żeby była to najbardziej popularna osoba w naszym mieście. Są wprawdzie różne rodzaje popuiarności. A co do zostania burmistrzem, to m nie on musi chcieć , to ludzie musią jego chcieć A to może być nierealne.

2005.06.23 15:55:15, IP:80.53.63.82

Miriam

Podejrzewać p.Orła o mszczenie poprzez wykorzystywanie swoich wpływów to już przesada z Pani strony. Ten pan jest najbardziej popularną osobą (jak będzie tylko chciał to zostanie burmistrzem)- jak można wysuwać takie podejrzenia?

2005.06.23 14:53:09, IP:83.25.155.192

Ryszard

Prośba 1:
- czepianko do nowej "ekipy" nic nie da bo już za późno

Prośba 2:
- jak już pare osób mówiło --> wymienić przewodniczącego Rady Parafialnej!!!
Ten Pan ma za wiele obowiązków.
Wypowiada się w lokalnej TV, że urzędowo nie ma sobie nic do zarzucenia / urząd pracy /, a ja mam inne doświadczenia ---> totalny brak skuteczności : lato i sezon turystyczny to nie załuga urzędu.
Zrzeszenie Kaszubsko-pomorskie to też jego główny stołek.
Do biznesu się nie czepiam----> wolny kraj.
Ale do ch...ry przeciez jako szef radnych dał już totalną plamę.

Przecież ten kraj potrzebuje ludzi konstruktywanych i potrafiących kierować zepołem ludzi w sposób 100% efektywny.
Nie może być tak, że wszyscy przyzwalamy na dochodzenie osób niesprawnych w działaniu do władzy. No np. gdyby celem był stołek burmistrza..a tam ponownie!

Nie jestem przeciwna energii działania, która sama w sobie jest pozytywna.
Nie lubię nieskuteczności.
A co? Same fotki, zdjęcia Naszej TV czy innej się liczą?
Wiele mnie wszędzie to i wybory łatwiej pójdą za samą twarz ?

Ludzie obudźmy się.Szukajmy ludzi odpowiednich, którzy zapewnią nam rozwój i stabilizację a nie niepewność dnia jutrzejszego.
Musimy rozwijać nasz kraj za który tyle rodaków oddało życie!!!

Słowa wielkie ale na prawde mnie gościu rozbraja.
!!!! Apel: panie ! odejź pan z tej funkcji.Miałeś panie Przewodniczący bronić ks.Gładysza, a teraz nawet Parafian nie przeprosiłeś, bo nie wiedziałeś o takiej swojej powinności.

Nie wiem co o tym myślicie ?
Ja tutaj widzę winnego.
Niby personalnie się odniosłam, ale jednak mi o funkcję chodzi.Służba publiczna jest słaba w naszym kraju.A tu coś więcej niż publiczna.
Jestem parafianką i nadal jestem oburzona odejściem ks.Gładysza ---> stąd mój atak.

Jeszcze tylko nie mogę pojąć skąd taka jednomyślność u pozostałych radnych ? W 100% zgadzją się ze swym przełożonym ?

Przykro mi, że ci ludzie za swą przecież ciężką i darmową pracę dla dobra Parafii muszą być przeze mnie wytykani ale nie ja im przewodniczącego wybierałam!!!

Panowie !!! do Apelu [ czytaj wyżej ].

Się nie podpisze kto ja bo się wnet boję wpływów tego Pana.

2005.06.21 23:56:44, IP:83.25.147.122

147 miescowych kobiet

No chyba coś ci się pomyliło obiektywa. Jak można porównywać imprezę organizowaną na terenie kościelnym z dyskoteką typu Cosmos itp. Po tym porównaniu widzę, że twój poziom jest żenujący. Zupełnie mylisz pojęcie, przecież kościół ma kształtować młodego człowieka, nauka kościołą pełni rolę wychowawczą. A co do pozostałej twojej wypowiedzi, to co masz amnezję. Nie pamiętasz, gdy Proboszcz Stanisław był w USA na rekolekcjach, to młodzież, ministranci, którymi "zajmował się " ls. Marek zrobili taką balangę w dawnej salce ministrantów, że jedenej nocy policja interweniowała dwukrotnie. Sprawdź na policji jest notatka. Wogóle przeczytaj swoją wypowiedź sama sobie we wszystkim przeczysz.

2005.06.21 23:31:15, IP:80.53.63.74

Maksik

ludzie, co wy robicie?, co wy mówicie, kierowca mówi prawdę, nie macie własnego życia?, co to jest?, średniowiecze, żyjecie w buszu?. jak można się tak zachowywać, może jeszcze kogoś na taczce wywieziecie. na to co wyprawiacie nie ma słów. niech każdy się zajmie sobą, nich każdy patrzy na siebie, czy wy wszyscy, co osądzacie i oskarżacie tak gorliwie, jesteście tacy przyzwoici, tacy uczciwi? jesteście obrzydliwi w tym co robicie, chyba nie myślicie i źle interpretujecie, jak przekazujecie słowa pisma świętego, a gorsza naszego papieża Jana Pawła. zacznijcie myśleć!!!!! a wasz ksiądz gładysz, bez komentarza, świetnie że odchodzi.
sp.osoby, które mają takie fantastyczne dowody przeciwko Markowi, może niech się przedstawią - potraficie być mocni w gębie.

2005.06.21 23:18:51, IP:81.190.113.149

******************************

Do Miriam-tak, na pewno oplacalo sie x.Markowi przyjechac tu na chwile...
A drugie- Czy nikt nie zauwazyl,ze jak byly dyskoteki, ktore organizowane byly za czasu ks.Marka to nie bylo afery z policja itd.On nie pozwalal na picie alkoholu...Co jakis czas schodzil i sprawdzal czy wszystko jest ok.
A tak wlasciwie-mlodziez pila i bedzie to robila.Nie jest to zalezne od ksiezy.Oczywiscie nie wszystkich interesuja roznego rodzaju uzywki...Ale dlaczego przyczepiliscie sie akurat tej auli?Zapraszam pod Fale albo do Cosmosu.Tez pelno mlodziezy nie zawsze trzezwej.

2005.06.21 23:15:53, IP:83.25.157.6

obiektywna

liczna a ty kogo bronisz??? mam wrazenie ze bronisz... jakie masz z tego korzysci??? toniesz ty i twoja ekipa,wiec chwytacie sie brzytwy...plony zbieramy po wszystkich nie tylko po ks.Marku...

2005.06.21 22:32:02, IP:80.51.242.70

obserwator

I co pilnujesz go w tym Białymstoku. To, że odwiziłeś go na dworzec w środę to nie dowód, że w sobotę go tu nie było.

2005.06.21 22:20:59, IP:80.53.63.74

miriam

Ludzie, co Wy piszecie? Ks. Marek od środy po dzis dzień jest w Białymstoku u rodziców. Sam na dworzec do Gdyni go odwoziłem. Czemu, po co takie kłamstwa piszecie???

2005.06.21 22:14:29, IP:80.53.63.74

kierowca

pokaz wszystkie

«  1  2  [3]  4  5  6  7   z 10   »
Dodaj własny komentarz:
Autor:

Email:

 
Sondaż:
"czy popierasz kaszubskojęzyczne tablice miejscowości"
zagłosowano 133 razy
Co, Gdzie, Kiedy:

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

1
2

3
4
5
6
7
8
9

10
11
12
13
14
15
16

17
18
19
20
21
22
23

24
25
26
27
28
29
30

31


polecamy: [więcej »]

Władysławowo - forum na wczasy

o portalu | regulamin i prywatność | kontakt | logowanie
© 2003 - 2018 Spojrzenia.pl Władysławowo
Redakcja Spojrzenia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone w serwisie.