Władysławowo Władysławowo Władysławowo
Spojrzenia.pl > artykuły > Będzie stanowisko hierarchów...
16 stycznia 2019r., imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Artykuł: Będzie stanowisko hierarchów Kościoła

Grupa parafian wystosowała pismo do Przełożonego Generalnego T.Ch. z żadaniem zajęcia stanowiska w sprawie sytuacji zaistniałem w naszej parafii.
Pismo to 4 str. maszynopisu i 7 załączników. Poniżej przedstawiamy fragmenty tego pisma.

Przełożony Generalny
Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej
Ks. Tadeusz Winnicki
"...Wasze rodziny i wszystkie sprawy składam u stóp Matki Chrystusa czczonej w wielu sanktuariach na tej ziemi a zwłaszcza w Sianowie i Swarzewie, gdzie od lat czterystu otacza Was opieką, jako Królowa polskiego morza"
Wsłuchując się w słowa Ojca Świętego musimy zaprotestować przeciwko sytuacji, jaka zaistniała w parafii W.N.M.P. we Władysławowie...
Okoliczności odwołania ks. Stanisława Gładysza z probostwa tutejszej parafii zmuszają nas do żądania rozpatrzenia tej sprawy.
...Czy kilka osób, zaślepionych przez szatana może wszystko to przekreślić?
Wiemy, że wszystkie dowody na jakoby niegodne zachowanie Ks. Stanisława, jakimi się nas straszy są całkowicie absurdalne i w konsekwencji z łatwością będą obalone. Żal nam osób, które zostały wciągnięte do tej intrygi nie mając świadomości o efektach takiego postępowania.
... Taką sytuację odczuwamy jako próbę upokorzenia wiernych tej parafii oraz zniszczenia naszej wiary i dlatego nie możemy dopuścić, aby dziedzictwo dane nam przez naszych przodków zostało sponiewierane. My Kaszubi trzymamy Z Bogiem i zawsze będziemy się kierować Jego nauką.
Uważamy, że jedynym sposobem na odbudowanie naszego, do głębi utraconego zaufania do Zakonu może być wyłącznie przywrócenie Ks. Stanisława Gładysza na stanowisko proboszcza naszej parafii oraz oczyszczenie parafii z niegodnych księży wikarych oraz sióstr.
Wsłuchując się w słowa Ojca Świętego "... Kościół jako ludzka instytucja potrzebuje wciąż oczyszczenia i odnowy".
...To my wierni tworzymy Kościół i jeżeli widzimy zło musimy jemu przeciwdziałać!
...Odpowiedź na niniejsze pismo powinno zostać ogłoszone w kościele we Władysławowie na wszystkich mszach świętych w niedzielę 19 czerwca 2005roku.

Wierni parafii p.w.N.M.P. we Władysławowie
podpisani zgodnie z załącznikiem nr 1.


12.06.2005r. grupa parafian udała się z pielgrzymką do Swarzewa, aby swoje sprawy złożyć u stóp kaszubskiej Matki Chrystusa
Redakcja
(127)     12-06-2005 14:22  
Komentarze:
posortowano od najnowszych
posortuj od najstarszych
«  1 ...     4  5  6  7  [8]  9  10   z 10   »

Do Albercika i Maksika. W pełni się z Wami zgadzam.Precz z radą parafialną która nic do tej porynie nie zrobiła konkretnego.Opowiastki o tym że próbowali zadziałać w Poznaniu są żenujące. Widocznie byli za mało przekonujący.To grupa prawdziwych ludzi , którzy wierzą że nie można marnotrawic tego co zostało do tej pory osiągnięte, podjeła konkretne działania.Miejmy nadzieję, że przyniesie pozytywny odżwięk. Pseudo przyjaciele razem z radą wchodzą w tyłek nowemu proboszczowi. Sami wazeliniarze. Chciałabym widzieć ich miny gdy okaże sie ze nasz kochany ks.Stanisław dalej u nas zostaje i kontynuuje swoje dalsze dzieło.

2005.06.15 09:39:07, IP:83.238.47.13

liczne

Rada parafialna, jakby miała choć odrobinę honoru sama podałaby się do dymisji. Niby jeździli w obronie Naszego Proboszcza i proszę jak szybbko rozpoczęli współpracę z nowym. Jak tak można, przecież widzieli jak Ksiądz Stanisław został skrzywdzony, jak mogą pozwolić, żeby ten JUduasz Marek kręcił się po kościele, gdy Proboszcz musi modprawiać mszę w kaplicy, bo widać nowy mu nie pozwala, aby było to w kościele. W Poznaniu delegację zrobiono delegację w konia a Wy dalej jesteście radą parafialną? ale chyba bezradną. Czyli Proboszcz jest wam obojętny liczy się stanowisko.
NASZ KSIĘŻE PROBOSZCZU STANISŁAWIE masz tu wielu prawdziwych przyjaciól i cierpliwie będziemy walczyć o Twój powrót, bo tu jest Twoje miejsce.

2005.06.15 07:36:55, IP:80.53.63.74

Maksik

zmienic radę parafialna !!!!!

2005.06.15 01:06:17, IP:83.238.47.12

nie radny

JA również byłem na pielgrzymce w Swarzewie nie rozumiem niektórych ludzi,którym się nie podobało,mało tego byli oburzeni formą pisma jakie zostało wysłane do STOWARZYSZENIA CHRYSTUSOWCÓW i arcybiskupa. Chyba tym ludziom pomyliła się orientacja za kim w końcu są!!!
Dziwie się kaszubom,którzy połorzyli lachę na to,aby bronić proboszcza i tak zwyczajnie zapomnieli o tym ile on uczynił w naszej parafii! Jak dzieci go lubią i chętnie do niego biegną,aby się z nim choć przywitać!Czy wy jako dorośli tego nie widzicie?Ile dobrego zrobił dla naszych pociech!!! Dzieci jak wiecie są najlepszymi obserwatorami i sędźmi!!! Do złego człowieka nie podejdą,mało tego będą od takiego człowieka uciekać!!!Bierzcie ludziska przykład z dzieci!!! NIE WSTYDŹCIE się i pomóżcie sobie i dzieciom,bo wiele stracą i one i my wszyscy!!! Zobaczycie jak wszystko upadnie(wszelkie ogniska dla dzieci,orkiestra,festyny,żywa szopka i wiele innych atrakcji,które do tej pory były) zresztą już widać skutki brak jest gazetki dla dzieci, a to dopiero początek!!!Zauważcie co robi nowy proboszcz.Przyszedł na gotowe i już sobie kupuje meble. Zapewne nic wielkiego nie wniesie dla parafi. Teraz chcę się wypowiedzieć na temat zarzutów stawianych naszemu proboszczowi Stanisławowi,że on tylko zbierał śmietankę,a całą robotę robili inni księża i siostry.Powiem krótko jakoś nie zauważyłem ich pracy i zasług dla naszej parafii. Poprostu żal im tyłek ściska, że oni nie potrafią tego wszystkiego zorganizować.Teraz kiedy przyszedł nowy proboszcz to jak tacy wazeliniarze próbują się wedrzeć w łaski nowego proboszcza razem z radą parafialną (tacy to przyjaciele byli dla ks.Stanisława).Ani jeden nie był na pielgrzymce w Swarzewie (judasze).I na tym ich walka o pozostawienie proboszcza się zakończyła!!! Ale my kaszubi prawi dalej podejmiemy walkę o NASZEGO proboszcza i ci co już zapomnieli o zasługach proboszcza powinni się przyłączyć dla nas i naszych pociech i całej parafii!!! OBUDŹCIE SIĘ!!! ŻEBY NIE BYŁO ZA PÓŹNO JAK BYŁO W PRZYPADKU NASZEGO PAPIEŻA....!!!!!

Podaję to pod waszą rozwagę,przemyślcie to!!!

2005.06.15 00:56:37, IP:217.153.14.115

Albercik

Czy ktoś umie uzasadnić postawę przeciwników proboszcza, osoby, której dokonania i zasługi dla nas jako społeczności są oczywiste i powszechnie uznane. Zwykła, ludzka przyzwoitośc zobowiązuje nas do okazania Mu szacunku i podziękowania.

Z tego forum można odnieśc wrażenie, że "Judasze" mają w tej sprawie najwięcej do powiedzenia.

2005.06.15 00:15:54, IP:83.25.160.51

Piotr

Mam nadzieję, że nasza walka o powrót NASZEGO KS. PROBOSZCZA będzie skuteczna. Bez niego nie będzie to ta sama parafia, która tętniła życiem. Będzie to parafia podobna do tej sprzed trzech lat, martwa i zdewociała. Zobaczymy czy odbędą się koncerty w ramach Festiwalu "Ichtis", który jest już znany w całej Polsce, zwłaszcza wśród wykonawców muzyki chrześcijańskiej. Czy dzieci doczekają się IV Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Czy będą mogły odlądać Żywą Szopkęi. Nie wierzę w to co powiedział Wikariusz Rakiej, że wszystkie dzieła ksStanisława będą kontynuowane. Bez niego nie ma takiej możliwości. Teraz w parafii nie będzie kraba Sebastiana, tylko rak, bo wszystko będzie szło do tyłu.. Nie pozwolimy, aby władze kościelne z nas kpiły. ( sprawa ks Marka, który już dawno miał być zabrany, a co on jeszcze tu robi.) Zenujący jest wpis Nielicznego, o rzekomych długach Naszego Proboszca. Jak masz pisać głupoty to lepiej nic nie pisz. Mogę się domyślać kim jesteś , ale to że nie wypaliły ci Twoje interesy, bo miałeś manka, to nie powód do oczerniania innych. Wstydu nie masz.
NASZ KSIĘŻE PROBOSZCZU musisz do nas wrócic i wrócisz.

2005.06.14 23:54:02, IP:80.53.63.82

Wojciech

Pismo do Przełożonego Generalnego T.Ch. to chyba PIERWSZY na naszym terenie akt zbiorowego dbania mieszkańców o własne jutro.
BRAWO!!!
Treśćjest genialna jak i stanowisko tam postawione.
Przeciwnicy pisma, którzy już tutaj się wypowiadali to szkodniki tego miasta.
Co wy pierwsi kamień w człowieka czynu rzucacie a sami tylko dajecie przerób kanalizacji!!!

Ks. Stanisław to człoweik jak każdy inny.
Jego zadanie to bardzo trudna Parafia.
Mimo ciągnięcia obowiązków potrafił jeszcze dawać to czego inni nie potrafili tyle lat-->promocję miasta latem!

Ks.Stanisław ma wrócić i potem zrobić zebranie z nami jego zwolennikami.

To tyle.
Przeciwnicy brońcie się od wstydu!!!

2005.06.14 23:09:01, IP:83.25.132.246

Andrzej

Wpis "aury" do wykasowania przez moderatora forum.
Osoba ta działa na szkodę Miasta i Parafii!!!

2005.06.14 22:54:09, IP:83.25.124.116

Anty-aura i inni

LUDZIE, skończcie juz z tym bronieniem proboszcza!!!!!!!!!!! Tak ,ajk juz ktos napisal - to nie jest swiety czlowiek,ale lubiacy poswiate cviagnaca sie za soba i masy, masy , masy (wszystkiego) . To chore, ze ktos zbieral podpisy,a potem wykorzystal je do zalacznikow pod listem, bo ludzie,ktorzy zlozyli swoj podpis, zlozyli go pod petycja, a nie durnym listem. Cieszcie sie ze mamy nowego proboszcza - moze w koncu cos zacznie sie dziac w ludzkich duszach.

2005.06.14 16:35:52, IP:83.25.147.150

aura

do Nieliczny
"...zajmijcie się swoimi domami, ... nie ma miejsca na politykierstwo..." - brzmi swojsko i widocznie na tyle popularne, że zdobyło zwolenników, choć byłem przekonany, że nie dotyczy to spraw parafii.
Widać człowiek omylnym jest

2005.06.14 09:08:22, IP:83.25.123.100

parafianin

pokaz wszystkie

«  1 ...     4  5  6  7  [8]  9  10   z 10   »
Dodaj własny komentarz:
Autor:

Email:

 
Sondaż:
"czy popierasz kaszubskojęzyczne tablice miejscowości"
zagłosowano 134 razy
Co, Gdzie, Kiedy:

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

1
2
3
4
5
6

7
8
9
10
11
12
13

14
15
16
17
18
19
20

21
22
23
24
25
26
27

28
29
30
31


polecamy: [więcej »]

Władysławowo - forum na wczasy

o portalu | regulamin i prywatność | kontakt | logowanie
© 2003 - 2019 Spojrzenia.pl Władysławowo
Redakcja Spojrzenia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone w serwisie.